Ukončené projekty

Abeceda peněz - podpora finančního vzdělávání - podzim 2017

20.září 2017  |   Ukončené projekty  |   Mgr. Lenka Dejlová
Česká spořitelna

Naše škola přijala nabídku Finanční akademie České spořitelny zúčastnit se projektu Abeceda peněz na podporu finanční gramotnosti.

Program umožní žákům interaktivní cestou nahlédnout do světa podnikání, pomůže jim orientovat se ve světě peněz, naučí je přemýšlet o společné práci a zodpovědnosti vůči sobě i ostatním.

Úkolem žáků je společně vymyslet a zrealizovat podnikatelský záměr v jakékoliv oblasti, kterou dětská fantazie nabídne – výroba dekoračních předmětů, módních doplňků, pečení cukroví. Vstupní kapitál – půjčku na „zavedení podniku“ ve výši 3000,- Kč získá třída od České spořitelny. Projekt završí jarmark, kde budou žáci produkty nebo služby svým zákazníkům prodávat.

Výdělek z celé akce může kolektiv využít podle svého uvážení.

Kreativní partnerství - podpora vzdělávání romských žáků

1.května 2015  |   Ukončené projekty  |   Mgr. Klaudie Mašterová

Tento projekt je zaměřený na rozvoj motivace a zájmu žáků o vzdělávání, rozvoj klíčových kompetencí a podporu individuálního přístupu k romským žákům vzdělávaným v inkluzivních kolektivech základních škol. Projekt nastaví kreativní výuku vybraných předmětů na naší škole. Bude probíhat v období od 1. 5. 2015 do 31. 3. 2016 v rámci vyučování. Součástí projektu je spolupráce vyučujícího s umělci, kteří se zúčastní výuky a jejichž práce je hrazena z daného projektu. "Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů www.fondnno.cz www.eeagrants.cz , Nadací Karla Janečka www.nadacekj.cz a Roma Education Fund http://www.romaeducationfund.hu/.

Více o projektu: http://www.crea-edu.cz/kreativni-partnerstvi-podpora-vzdelavani-romskych-zaku-0

O aktivitách projektu vás budeme průběžně informovat.

Celkem článků: 9

Zveřejněno: 30.12.2020
Uzavření sportovišť při ZŠ

Všechna sportoviště jsou do odvolání uzavřena.

Zveřejněno: 15.12.2020
Informace školní jídelny - leden 2021

Všichni zájemci o stravování  v měsíci lednu se musí nejpozději do 31. 12. 2020 do 12,00 hodin ke stravování přihlásit u vedoucí školní jídelny osobně nebo na telefonním čísle 353 925 248. Týká se i příjemců obědů z projektu Obědy do škol.

Základní škola Nejdek, náměstí Karla IV., příspěvková organizace

náměstí Karla IV. 423,