Informace pro vycházející žáky

Mgr. Klaudie Mašterová  |   411x  |

Při výběru školy se zamyslete nad:

• studijními dovednostmi a prospěchem
  • zájmy, schopnostmi a předpoklady
  • situací na trhu práce
  • zdravotním stavem
  • financemi, dostupností školy a dalšími hledisky

Informace pro rodiče vycházejících žáků

• Pro 1. kolo přijímacího řízení uchazeč podává dvě přihlášky, na které uvede dvě různé školy, popř. dva různé obory téže školy.
  • Pozvánku k přijímacímu řízení zasílá ředitelství SŠ 14 dní před zkouškou.
  • Pokud se zkouška v 1. kole nekoná, informuje ředitel školy o přijetí či nepřijetí uchazeče neprodleně.
  • Termín pro doručení přihlášek na SŠ je 1. březen (přihlášky neodesílá škola, uchazeč či zákonný zástupce je doručí osobně nebo poštou). U talentových zkoušek 30. listopad.
  • ZŠ ručí za správnost těchto údajů: známky a průměry známek na zadní straně přihlášky. Přihláška je platná pouze s razítkem školy a podpisem ředitelky školy.
  • Pokud byl žák přijat, potvrdí svůj úmysl studovat na příslušné SŠ doručením zápisového lístku nejpozději do 10 pracovních dní od oznámení o přijetí (pokud byl přijat na obě školy, zvolí tu příhodnější).
  • Bez zápisového lístku nebude SŠ s uchazečem počítat.
  • Zápisový lístek bude vydán ZŠ zákonnému zástupci žáka po předložení OP a proti podpisu v sekretariátu školy.
  • Zápisový lístek lze uplatnit jen jednou, to neplatí v případě, že uchazeč chce uplatnit ZL na škole, kam byl přijat na základě odvolání.
  • Pokud se uchazeč z vážných důvodů ke zkoušce nedostaví a nejpozději do 3 dnů se písemně omluví, stanoví ředitel SŠ náhradní termín (nejpozději měsíc po řádném termínu).
  • Ředitel SŠ může vyhlásit další kola přijímacího řízení k naplnění požadovaného stavu žáků (termín nového kola je nejdříve 14 dní po jeho vyhlášení, pozvánka 7 dní předem). Informace opět na internetu.
  • Odvolání proti nepřijetí musí uchazeč podat nejpozději do 3 pracovních dnů od doručení rozhodnutí.
  • Počet přihlášek do dalších kol není stanoven.
  • Pokud to SŠ vyžaduje, musí být přihláška potvrzena dětským lékařem (objednává ZŠ).
Zveřejněno: 8.4.2021
Provoz školy, školní jídelny, školní družiny od 12. 4. 2021

leták

Zveřejněno: 22.3.2021
informace k zápisu do 1. ročníku ZŠ

Zveřejněno: 21.2.2021
Důležité informace - covid 19

Zveřejněno: 30.12.2020
Uzavření sportovišť při ZŠ

Všechna sportoviště jsou do odvolání uzavřena.

Zveřejněno: 15.12.2020
Informace školní jídelny - leden 2021

Všichni zájemci o stravování  v měsíci lednu se musí nejpozději do 31. 12. 2020 do 12,00 hodin ke stravování přihlásit u vedoucí školní jídelny osobně nebo na telefonním čísle 353 925 248. Týká se i příjemců obědů z projektu Obědy do škol.