Uběhneme maraton za 4 hodiny?

9.listopadu 2020  |   Mgr. Lenka Dejlová  |   147x  |   11  |

Zásluhou paní učitelky Pavlíny Spaziererové se letos na naší škole zrodila nová podzimní sportovní tradice. Zorganizovala totiž 1. ročník školního maratonu pro žáky 1. stupně. A jak se k nové školní akci postavili naši žáci? Posuďte z jejich článků sami.

Beáta Hüttnerová

V době, kdy jsme ještě chodili normálně do školy, se konal školní maraton (9.10. od 8:00 do 12:00). Běhal náš 1. stupeň (10 tříd). Byla to výzva od školy: uběhneme maraton, či neuběhneme maraton? Běhali jsme na školním hřišti, kde jedno kolo měří 150 m. Běželo se formou štafety. Každá třída měla vyhrazený čas, kdy poběží. Když běhala naše třída, bylo teplo a lehce mrholilo. Já jsem uběhla 4 kola, ale má kamarádka uběhla dokonce 5 kol, což bylo maximum. Akce od školy se mi moc líbila a dohromady jsme za celý 1. stupeň uběhli 61 200 metrů. A přála bych si, aby se maraton konal zase příště.

Hana Schwarzová

Akce proběhla dne 9. 10. Zúčastnilo se 10 tříd. Každá třída měla časový limit 24 minut. Časové rozmezí celého štafetového běhu bylo od 8: 00 do 12: 00. Všem třídám dohromady se podařilo uběhnout 408 kol. Jedno kolo je dlouhé 150 metrů (408. 150 = 61200 m). Během dopoledne také probíhala tipovací soutěž. Každý si mohl tipnout, zda maraton uběhneme, nebo ne. Na počasí jsme měli docela smůlu. Bylo sice teplo, ale celé dopoledne slabě mrholilo. Z celé akce jsem měla velmi dobrý pocit.

Zveřejněno: 21.2.2021
Důležité informace - covid 19

Zveřejněno: 30.12.2020
Uzavření sportovišť při ZŠ

Všechna sportoviště jsou do odvolání uzavřena.

Zveřejněno: 15.12.2020
Informace školní jídelny - leden 2021

Všichni zájemci o stravování  v měsíci lednu se musí nejpozději do 31. 12. 2020 do 12,00 hodin ke stravování přihlásit u vedoucí školní jídelny osobně nebo na telefonním čísle 353 925 248. Týká se i příjemců obědů z projektu Obědy do škol.