Projekt „Jak Tě vidím“

28.června 2021  |   Články  |   Mgr. Lenka Dejlová  |   427x  |   2  |

V měsíci květnu a začátkem června se žáci 1. stupně a speciální třídy na naší škole zaměřili na téma „rodina“. Děti se zamyslely

nad fungováním rodiny, aktivitami jednotlivých členů a jejich koníčky. Mohly vyjádřit, čím jsou pro ně příbuzní vzorem a v jakých činnostech vynikají.

Způsob zpracování jsme nechali na vyučujících. Mile nás překvapila nejen různorodost technik, ale i nápaditost a kreativita malých výtvarníků. Někteří vyučující s tématem pracovali

i ve slohu a literární výchově. Velmi zdařilé bylo vypravování zážitků formou komiksů, kresby
a koláže ztvárňující babičky, dědy, sourozence. Co na tom, že tělesné proporce na některých obrázcích neodpovídaly skutečnosti. Důležitější je, že si na své příbuzné děti vzpomněly a svou tvorbou vyjádřily svůj obdiv a lásku.

Dozvěděly jsme se řadu zajímavých informací – některé babičky rády luští křížovky, máme zde maminky, které jsou přebornice v uklízení a vaření, milovnice nekonečných seriálů, tatínky sportovce, dědy kutily, strýce rybáře nebo tetičky parádnice. Některé děti přirozeně vidí člena rodiny i v domácím mazlíčkovi.

V rámci projektu jsme daly prostor k vyjádření také rodinným příslušníkům. Sešla se nám pěkná sbírka výtvarných a literárních prací. Chceme jim vyjádřit velký dík za jejich účast. Výstava byla doplněna rodinnými vtipy a ukázkami portrétů rodin z různých období naší historie. Ze všech prací je patrné, že se příbuzní našich žáčků mají rádi, podporují se a respektují.

Mgr. I. Mihališinová, Bc. D. Bartošáková

Zveřejněno: 14.6.2022
Důležitá upozornění související s rekonstrukcí školy

Zveřejněno: 10.6.2022
Informace ze ŠJ

Vážení rodiče a žáci,

1. Pokud hradíte stravné převodem z bankovního účtu - věnujte prosím pozornost písemným informacím vedoucí školní jídelny paní Jarošové, které přinesou Vaše děti domů.

2. Pokud hradíte stravné hotově - přeplatky budou převedeny do měsíce září; žákům 9. tříd a žákům, kteří po prázdninách změní školu, budou přeplatky vyplaceny hotově.

Zveřejněno: 28.3.2022
Zápis do 1. ročníku ZŠ

Zveřejněno: 2.3.2022
Obavy z války na Ukrajině
Zveřejněno: 13.9.2021
Stalo se Vaše dítě obětí šikany?