Projekt EU peníze školám

1.května 2014  |   Ukončené projekty  |   Mgr. Klaudie Mašterová  |   11x  |

Klíčovým cílem projektu bylo zvýšit kvalitu výchovně vzdělávacího procesu na naší základní škole, zejména využíváním nových metod a nástrojů. Zaměřili jsme se především na inovaci a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT a zkvalitnění výuky v oblasti přírodních věd. Moderní technika, již jsme v rámci projektu zakoupili, posloužila nejen k tvorbě a následnému ověřování vytvořených digitálních učebních materiálů, ale i k posílení motivace žáků k učení. Žáci si oblíbili výuku prostřednictvím interaktivních tabulí, vytvářejí vlastní práce a mohou je kvalitněji prezentovat svým spolužákům. Digitální učební materiály s úspěchem nadále využíváme v běžné výuce českého, anglického i německého jazyka, matematiky, prvouky, vlastivědy, přírodovědy, občanské výchovy, dějepisu, zeměpisu, přírodopisu, fyziky, chemie. Velkým přínosem se stal i fakt, že pedagogové při tvorbě digitálních materiálů a pomůcek posílili své kompetence v práci s počítačem, pro mnohé se tato činnost stala nepostradatelnou součástí přípravy na výuku. Zkvalitnění a zefektivnění výuky jsme se snažili dosáhnout metodickým vzděláváním pedagogů v oblasti čtenářské, matematické, přírodovědné gramotnosti a v oblasti cizích jazyků, konkrétně angličtiny. Pedagogové se seznámili s množstvím inovativních metod, které nyní využívají ve své praxi. Projekt nám rovněž umožnil zmodernizovat školní počítačovou síť, dovybavit kabinety jazyků o audiovizuální techniku.

Cíle projektu byly splněny – projekt posloužil k vytvoření dobrých podmínek pro zkvalitňování výuky prostřednictvím moderních technologií s využíváním vytvořených digitálních učebních materiálů a pomůcek proškolenými pedagogy.

Základní škola zpracovala v rámci šablon III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT a šablony V/2 Inovace a zkvalitnění výuky v oblasti přírodních věd digitální učební materiály pro základní vzdělávání a pro základní vzdělávání s přílohou pro žáky s LMP.

Zveřejněno: 13.10.2020
Organizace výuky ZŠ od 14. 10. 2020
Zveřejněno: 9.10.2020
Uzavření sportovišť

S účinností od 9. 10. 2020 do odvolání budou uzavřeny tělocvičny.