Cesta do pravěku

25.září 2020  |   Články  |   Mgr. Klaudie Mašterová  |   530x  |   13  |

Čtvrťáci podnikli cestu do pravěku

Připravit teplé oblečení, zbraně... Zjistit si, co nás čeká… Důkladná příprava byla na místě. Vždyť jsme se chystali na výpravu do doby ledové. A to není žádná legrace. Tady jde o život…

Stylově oblečení, s novým pravěkým jménem a pečlivě připravenými zbraněmi jsme vyslovili kouzelné zaklínadlo a přeskočili oheň. Rázem se kolem nás ochladilo, zdálky byl slyšet dusot mamutího stáda. Pravěcí obyvatelé nás přijali přátelsky, a tak jsme si mohli vyzkoušet jeskynní kresby, tvořit pravěkou keramiku, zaposlouchat se do krásného vypravování Eduarda Štorcha o pravěcích lovcích, hledat na mapě místa pravěkých nálezů, dorozumívat se pomocí posunků, ochutnávat sušené ovoce.

Jenže všechno jednou končí – i naše výprava. Museli jsme se vrátit zpět. Byl to krásný výlet plný zážitků s naší tlupou IV. A. Cestování v čase se nám líbí, a tak už se teď těšíme na další dobrodružství.

Zveřejněno: 2.7.2021
Rozdělení žáků do 1. tříd od školního roku 2021/2022

Zveřejněno: 21.6.2021
Informace školní jídelny k vyúčtování

Stravné hrazené z účtu: přeplatky stravného za školní rok 2020/2021 se budou vracet od 21. 6. do 29. 6. 2021 od 6: do 15: 00 hodin! Zároveň budou poskytnuty informace o platbách na školní rok 2021/2022. Dostavte se prosím v uvedeném termínu.

Stravné placené hotově se převede na následující školní rok. Výjimkou jsou pouze žáci, kteří z naší školy odcházejí ( devátý ročník, popř. přechod na jinou školu), těm se přeplatek vyplatí ve výše uvedeném termínu.