Březen a duben ve školní družině

13.května 2024  |   Školní družina  |   Mgr. Lenka Dejlová  |   417x  |

Během školního roku si s dětmi připomínáme různé svátky a tradice. Mezi nejoblíbenější tradice po Vánocích patří masopust a s ním spojené karnevalové masky. Děti převlékání

do masek milují a náležitě si to vždy užívají. V pátek 1. 3. 2024 vypukla ve školní tělocvičně všemi očekávaná družinová akce - Maškarní karneval. Karneval začal promenádou, kdy jsme si mohli navzájem prohlédnout různorodost a nápaditost všech přítomných masek. Spolu s dětmi se za masky přestrojily i paní vychovatelky. Představily se pohádkové a nadpřirozené bytosti, zvířátka a nechyběli superhrdinové, princezny, policisté ani bytosti z počítačových her. Pro děti byla připravena diskotéka, pohybové a hudební soutěže. Po promenádě masek přišel na řadu zábavný soutěžní tanec s míčkem, oblíbené domečky a pak už vypukla velká taneční party. Z obrovského množství úžasných kostýmů a masek bylo náročné vybrat ty nejhezčí. Dětem i rodičům děkujeme za přípravu kostýmů a věříme, že se karneval všem líbil. V dalším březnovém týdnu k nám zavítalo karlovarské divadlo Kvítek Vítek se svým přestavením o vítání jara. Březen je měsíc knihy, a tak všechna oddělení školní družiny navštívila nově otevřené dětské prostory městské knihovny. Knihovnice Majda měla pro děti připravený program, který byl utvořen „na míru“ každému oddělení. Naše nejmladší děti měly besedu na téma „Práce v knihovně“. Děti se dozvěděly, jak se tvoří knížka, kdo je to spisovatel, kdo je to ilustrátor a co dělá paní knihovnice. Starší děti měly besedu na téma „Dobrodružství“. Bylo to jedno velké dobrodružství a dětem se beseda velmi líbila. Jedno páteční odpoledne jsme strávili v kině na představení „Esa z pralesa.“ Poslední březnovou akcí bylo hledání Zajíčkova pokladu. Vydali jsme se na velikonoční stezku na Křížový vrch, kde na nás čekaly úkoly, které byly důležité k vyplnění tajenky. Počasí nám přálo, všechny úkoly byly splněny, a tak jsme se vrátili na školní zahradu, kde na děti čekal poslední úkol, najít Zajíčkův poklad. Stalo se již tradicí, že na konci dubna se v naší školní družině koná čarodějnický slet, kterým si chceme připomenout starý lidový zvyk „Pálení čarodějnic“. V přípravách se děti věnovaly výrobě papírové čarodějnice a pečení tematicky přizpůsobeného cukroví. Všechna oddělení naší školní družiny se slétla na školní zahradě. Čarodějnická stezka nám procvičila mozkové závity, sportovní soutěžení nám protáhlo těla. Odměnou bylo dětmi napečené cukroví, na kterém si náramně pochutnaly. Po odříkání čarodějnického zaklínadla nám hodný pan čaroděj (pan školník) zapálil oheň, na kterém jsme nejprve upálili zlou čarodějnici a následně opekli špekáčky. Počasí nám vyšlo (možná naše čáry;)) … čarodějné odpoledne jsme si všichni užili. Děkujeme našemu panu školníkovi, který nám se vším moc pomohl.

Iveta Bachratá, vedoucí vychovatelka

Zveřejněno: 1.7.2024