Abeceda peněz - podpora finančního vzdělávání - podzim 2017

20.září 2017  |   Ukončené projekty  |   Mgr. Lenka Dejlová  |   147x  |   12  |
Česká spořitelna

Naše škola přijala nabídku Finanční akademie České spořitelny zúčastnit se projektu Abeceda peněz na podporu finanční gramotnosti.

Program umožní žákům interaktivní cestou nahlédnout do světa podnikání, pomůže jim orientovat se ve světě peněz, naučí je přemýšlet o společné práci a zodpovědnosti vůči sobě i ostatním.

Úkolem žáků je společně vymyslet a zrealizovat podnikatelský záměr v jakékoliv oblasti, kterou dětská fantazie nabídne – výroba dekoračních předmětů, módních doplňků, pečení cukroví. Vstupní kapitál – půjčku na „zavedení podniku“ ve výši 3000,- Kč získá třída od České spořitelny. Projekt završí jarmark, kde budou žáci produkty nebo služby svým zákazníkům prodávat.

Výdělek z celé akce může kolektiv využít podle svého uvážení.

Projektový minideník

20. září 2017

Třídu 4. A navštívily paní R. Felixová a V. Mauerová z České spořitelny. Zábavnou formou seznámily žáky s projektem a sdělily jim, co je vlastně v průběhu následujících dvou měsíců čeká.

Žáci měli dnes výjimečně povoleny ke své práci mobilní telefony, jejichž prostřednictvím odpovídali na otázky v zábavném kvízu, který zjišťoval jejich znalosti ze světa podnikání a financí.

Interaktivní prezentace seznámila děti se základními pojmy z finančního světa a motivovala je k přemýšlení nad vlastním podnikatelským plánem.

Na závěr úvodní schůzky dostaly děti dárečky, pozvání na exkurzi do pobočky banky a samozřejmě vstupní kapitál.

18. října 2017

V rámci projektu Abeceda peněz navštívili Českou spořitelnu V Nejdku. Pracovnice nejdecké i karlovarské pobočky si pro nás připravily zajímavý program. Seznámily nás s provozem spořitelny a odpověděly na všechny naše dotazy. Vyzkoušeli jsme si počítání minci ve speciálním zařízení, seznámili jsme se s fungováním bankomatu. Měli jsme také možnost nahlédnout do zákulisí opravdového bankovnictví a nacvičovali jsme elektronický podpis. Na závěr jsme obdrželi malý dárek a sladkosti. Návštěva spořitelny nás obohatila o nové poznatky z finanční gramotnosti, které v životě jistě zúročíme.

Zveřejněno: 30.12.2020
Uzavření sportovišť při ZŠ

Všechna sportoviště jsou do odvolání uzavřena.

Zveřejněno: 15.12.2020
Informace školní jídelny - leden 2021

Všichni zájemci o stravování  v měsíci lednu se musí nejpozději do 31. 12. 2020 do 12,00 hodin ke stravování přihlásit u vedoucí školní jídelny osobně nebo na telefonním čísle 353 925 248. Týká se i příjemců obědů z projektu Obědy do škol.