Abeceda peněz - podpora finančního vzdělávání - podzim 2017

20.září 2017  |   Ukončené projekty  |   Mgr. Lenka Dejlová  |   383x  |   12  |
Česká spořitelna

Naše škola přijala nabídku Finanční akademie České spořitelny zúčastnit se projektu Abeceda peněz na podporu finanční gramotnosti.

Program umožní žákům interaktivní cestou nahlédnout do světa podnikání, pomůže jim orientovat se ve světě peněz, naučí je přemýšlet o společné práci a zodpovědnosti vůči sobě i ostatním.

Úkolem žáků je společně vymyslet a zrealizovat podnikatelský záměr v jakékoliv oblasti, kterou dětská fantazie nabídne – výroba dekoračních předmětů, módních doplňků, pečení cukroví. Vstupní kapitál – půjčku na „zavedení podniku“ ve výši 3000,- Kč získá třída od České spořitelny. Projekt završí jarmark, kde budou žáci produkty nebo služby svým zákazníkům prodávat.

Výdělek z celé akce může kolektiv využít podle svého uvážení.

Projektový minideník

20. září 2017

Třídu 4. A navštívily paní R. Felixová a V. Mauerová z České spořitelny. Zábavnou formou seznámily žáky s projektem a sdělily jim, co je vlastně v průběhu následujících dvou měsíců čeká.

Žáci měli dnes výjimečně povoleny ke své práci mobilní telefony, jejichž prostřednictvím odpovídali na otázky v zábavném kvízu, který zjišťoval jejich znalosti ze světa podnikání a financí.

Interaktivní prezentace seznámila děti se základními pojmy z finančního světa a motivovala je k přemýšlení nad vlastním podnikatelským plánem.

Na závěr úvodní schůzky dostaly děti dárečky, pozvání na exkurzi do pobočky banky a samozřejmě vstupní kapitál.

18. října 2017

V rámci projektu Abeceda peněz navštívili Českou spořitelnu V Nejdku. Pracovnice nejdecké i karlovarské pobočky si pro nás připravily zajímavý program. Seznámily nás s provozem spořitelny a odpověděly na všechny naše dotazy. Vyzkoušeli jsme si počítání minci ve speciálním zařízení, seznámili jsme se s fungováním bankomatu. Měli jsme také možnost nahlédnout do zákulisí opravdového bankovnictví a nacvičovali jsme elektronický podpis. Na závěr jsme obdrželi malý dárek a sladkosti. Návštěva spořitelny nás obohatila o nové poznatky z finanční gramotnosti, které v životě jistě zúročíme.

Zveřejněno: 2.7.2021
Rozdělení žáků do 1. tříd od školního roku 2021/2022

Zveřejněno: 21.6.2021
Informace školní jídelny k vyúčtování

Stravné hrazené z účtu: přeplatky stravného za školní rok 2020/2021 se budou vracet od 21. 6. do 29. 6. 2021 od 6: do 15: 00 hodin! Zároveň budou poskytnuty informace o platbách na školní rok 2021/2022. Dostavte se prosím v uvedeném termínu.

Stravné placené hotově se převede na následující školní rok. Výjimkou jsou pouze žáci, kteří z naší školy odcházejí ( devátý ročník, popř. přechod na jinou školu), těm se přeplatek vyplatí ve výše uvedeném termínu.