Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Domů > Aktuálně > Čtenářské klání ve 2. ročníku

Čtenářské klání ve 2. ročníku



Ve čtvrtek 7. 5. 2026 se žáci 2. ročníku zúčastnili soutěže ve čtení. Té předcházela třídní kola, ze kterých bylo vybráno osm nejlepších čtenářů. Po společné písničce a seznámení s pravidly soutěže předvedli soutěžící své dovednosti v hlasitém čtení i čtení s porozuměním.

           Porota složená z vyučujících, asistentky pedagoga a žáků hodnotila především výraznost, srozumitelnost, plynulost a správnou intonaci při čtení. Následně soutěžící odpovídali na otázky vycházející z přečtených textů.

            Všichni účastníci se snažili podat co nejlepší výkon. I když některé děti přemohla nervozita, svou účast nevzdaly a soutěž úspěšně dokončily. Ukázalo se také, že vrstevnické hodnocení bývá objektivnější spíše u žáků vyšších ročníků – druháci často hodnotili více podle kamarádských vztahů než podle samotné kvality čtení. Hlavní slovo při závěrečném hodnocení proto měli členové pedagogického sboru.

            Nejlepší čtenáři si odnesli diplom, knihu a sladkou odměnu. Všem soutěžícím děkujeme
za účast a vítězům srdečně gratulujeme.

Mgr. I. Mihališinová, Mgr. D. Bartošáková, V. Hýsková